لطفا منتظر بمانید...

2020

ثبت نام

ورود

Telfi

1- معرفی


مکالمه تلفنی بر بستر وای فای (وای فای کالینگ) خدمتی نوآورانه و بسیار جدید است که همراه اول اولین اپراتور ارائه دهنده این سرویس در کشور تحت عنوان "تلفای" می باشد. با استفاده از سرویس Telfiمشترکان همراه اول دیگر نیازی به پوشش شبکه تلفن همراه برای برقراری تماس نخواهند داشت بلکه تنها با اتصال به شبکه اینترنت از طریق وای فای می توانند مکالمه کنند و برای این کار نیاز به استفاده از هیچ اپلیکیشن و برنامه واسط دیگری نخواهند داشت. با بهره گیری از سرویس Telfiتماس بر روی وای فای و از طریق اینترنت انجام می شود به جای آنکه بر روی شبکه تلفن همراه صورت گیرد. اما این تماس از نظر چگونگی برقراری عیناً به مانند یک تماس عادی می باشد در حالی که می تواندکیفیت بسیار بالاتری داشته باشد. مشترکین با استفاده از شماره گیر تلفن همراه خود و همانند تماس عادی می توانند تماس برقرار و دریافت نمایند.
نکته: اپلیکیشن تلفای فقط تنظیمات لازم به منظور فعالسازی سرویس را انجام داده و پس از آن مشترکین فقط برای انجام تنظیمات مورد نیاز به اپلیکیشن مراجعه می نمایند و برای برقراری تماس نیازی به استفاده از این اپلیکیشن نمی باشد.
 

2-مزایا


در نقاطی که پوشش شبکه تلفن همراه وجود ندارد مانند مکان های دورافتاده می توان تماس تلفنی عادی برقرار نمود.
مشکل عدم آنتن دهی داخلی شبکه تلفن همراه حل خواهد شد.
مسئله برقراری تماس در خارج از کشور حل خواهد شد.
تماس بدون هیچ اپلیکیشن واسطی انجام خواهد شد. به عبارت دیگر چگونگی برقراری تماس Telfiبا تماس عادی هیچ تفاوتی ندارد. اپلیکیشن تلفای فقط تنظیمات لازم به منظور فعالسازی سرویس را انجام داده و پس از آنمشترکین فقط برای انجام تنظیمات مورد نیاز به اپلیکیشن مراجعه می نمایند و برای برقراری تماس نیازی به استفاده از این اپلیکیشن نمی باشد.
برقراری و دریافت تماس در نقاط با با ازدحام بالا Telfiهمراه اول چه تفاوتی با خدمات مشابه دارد؟
 

در حالی که راهکارهای دیگر تماس های اینترنتی نیاز به وارد شدن به یک نرم افزار -Application - خاص جهت برقراری یا دریافت تماس دارند ، با Telfiهمراه اول شماره گیر تلفن همراه شما قابلیت برقراری تماس اینترنتی پیدا خواهد کرد و نیاز به استفاده از هیچ اپلیکیشنی نیست. علاوه بر این سرویس تلفای امکان برقراری تماس به دیگر شبکه های تلفن مانند تمام اپراتورهای موبایل و همچنین تلفن ثابت تمام کشورها را فراهم میکند.
با این خدمت لازم به پرداخت های جداگانه نیست بلکه همراه اول این تماس را یک تماس همراه اولی می داند.
در هنگام تماس، مخاطب تفاوتی بین تماس تلفای و تماس عادی مشاهده نمی کند. برخلاف سایر اپلیکیشن های تماس اینترنتی که لازم است طرف دیگر مکالمه نیز اپلیکیشن را نصب کرده باشد، برای تماس از طریق تلفای طرف دیگر مکالمه نیازی به فعالسازی این سرویس ندارد.


3-کجا می توان از Telfiاستفاده کرد؟


هرجا که WiFiوجود دارد (فارغ از اینکه ارائه دهنده وای فای چه سازمانی است) می توان از سرویس Telfi استفاده نمود.
در حال حاضر سرویس تلفای تنها برای مشترکین داخل کشور قابل استفاده می باشد. (در ایام اربعین برای زائرین محترم در کشور عراق این سرویس قابل استفاده می باشد)


4-مدیریت مصرف و هزینه Telfiچگونه است؟


هزینه تماس با سرویس های Telfiعیناً به مانند هزینه تماس عادی می باشد.
فعالسازی سرویس رایگان است.


5-چگونگی فعالسازی سرویس Telfi


اتصال به شبکه نسل چهارم -تعویض سیمکارت به USIM
دانلود اپلیکیشن تلفای از google play store
اتصال به شبکه وای فای و یا دیتای تلفن همراه، نصب اپلیکیشن و فعالسازی سرویس


6-چگونگی استفاده از سرویس تلفای


اتصال به وای فای و برقراری یا دریافت تماس همانند تماس معمولی و با شماره گیر تلفن همراه


7-کجا می توان از تلفای استفاده کرد؟


با اتصال به هر شبکه وای فای، فارغ از اینکه ارائه دهنده وای فای چه شرکتی می باشد، می توان از این سرویس استفاده نمود.


8-چگونه می توان سرویس تلفای همراه اول را غیرفعال کرد؟


برای غیر فعال نمودن این سرویس به صورت موقت، می توان با مراجعه به صفحه تنظیمات اپلیکیشن تلفای و از طریق گزینه "فعال/غیرفعال کردن تماس های تلفای" تنظیمات لازم را انجام داد.
برای غیر فعال نمودن این سرویس به صورت دائم، کافیست برنامه تلفای از تلفن همراه حذف -uninstall- شود.


9-کیفیت مکالمه از طریق تلفای همراه اول چگونه است؟


کیفیت مکالمه از طریق تلفای کاملاً به کیفیت وای فایی که تلفن همراه به آن متصل می شود بستگی دارد بنابر این جهت برقراری تماس مطلوب لازم است از شبکه وای فای با پهنای باند کافی( با بیت ریت حداقل ۱۲کیلوبیت بر ثانیه) برای برقراری و دریافت تماس تلفای استفاده شود.


10-تاریخ راه اندازی تجاری سرویس چه زمانی است؟


از تاریخ 98-07-23 لغایت 98-07-30در کشور عراق و برای زائرین محترم در ایام اربعین سرویس فعال است. از تاریخ 98-7-30در ایران راه اندازی تجاری می گردد
 

پشتیبانی

تست سرعت

لیست آموزش ها

برنامه های کاربردی

ارتباط با ما

اینترنت

قیمت ها

بخش کاربران

نمایندگی ها

خرید آنلاین

کلیه حقوق این وبسایت در نزد شرکت مخابرات محفوظ است.  طراحی و پیاده سازی: Mohammad Sadoughi